REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Za młoda na śmierć

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

22-letnia Białorusinka zginęła w wypadku drogowym na trasie Żagań – Gryżyce. Kierowca auta był pijany. Trafił za kratki, na razie na trzy miesiące.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w sobotę, 17 października, późnym wieczorem, obywatelka Białorusi jechała wraz z dwoma Ukraińcami ulicą Chrobrego w kierunku Gryżyc. Volkswagenem passatem kombi kierował 21-latek, najprawdopodobniej za szybko, dlatego prędkości stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

– Śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka. Policjanci prowadzą śledztwo pod nadzorem żagańskiej prokuratury – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. – Ukrainiec kierował volkswagenem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Póki co, 21-latek został aresztowany na trzy miesiące.

– Kobieta zginęła w wyniku rozległych obrażeń. Lekarz pogotowia mógł tylko stwierdzić zgon. Może gdybyśmy otrzymali zgłoszenie zaraz po wypadku, to byłaby szansa na skuteczną reanimację i przywrócenie czynności życiowych – dodaje Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia.

Siła uderzenia była tak duża, że od podwozia volkswagena odpadła tylna oś z kołami. Białorusinka wypadła z tylnego siedzenia do bagażnika. Z samego auta niewiele zostało. Jak ustaliliśmy, cała trójka obcokrajowców do Polski przyjechała za pracą. Zatrudnieni byli w jednej żagańskich firm z branży tekstylnej i mieszkali w hostelu robotniczym przy ul. Chrobrego.

Napisz komentarz »