REKLAMA

Sport

Remis w derbach

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Punktami podzielili się piłkarze Płomienia Czerna i Orła Konin Żagański w derbach gminy Iłowa (1:1).

Sobotni mecz (17.10) był meczem walki w środku boiska. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Goście mogli objąć prowadzenie już w 2. minucie, ale ich zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Dziewięć minut później Orzeł objął prowadzenie po golu Macieja Bojdysa. Zawodnik gości wykorzystał dośrodkowanie Jacka Bukiela i umieścił piłkę w siatce strzałem z woleja, sprzed pola karnego. Gospodarze próbowali wyrównać, ale ta sztuka udała im się dopiero po przerwie, w 48. minucie. Do dośrodkowania Macieja Barwinka z prawej strony najszybciej w polu karnym doszedł Bartosz Brzezicki, który z najbliższej odległości pokonał Damiana Borowskiego. Mimo ostrej walki do ostatnich sekund, wynik nie uległ już zmianie.

– To były prawdziwe derby, zakończone sprawiedliwym remisem. Typowy mecz walki. Dużo gry w środku pola, mało klarownych sytuacji pod bramką – ocenił spotkanie trener Płomienia, Piotr Tymiński. – To już piąty nasz remis w lidze. Gramy przyzwoicie w obronie, za to mamy problem ze skutecznością w ataku.

W podobnym tonie wypowiada się szkoleniowiec Orła.

– Bardzo chcieliśmy wygrać derby, ale z przebiegu spotkania i stworzonych sytuacji remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Mieliśmy karnego, ale czasami tak bywa, że się nie strzela jedenastek. Nie mam o to pretensji do zawodnika, który nie wykorzystał karnego, bo  zagrał bardzo dobry mecz  – mówi Mariusz Jędras, trener zespołu gości.

Napisz komentarz »