REKLAMA

Sport

Beskid goni czołówkę

Opublikowano 23 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Beskidu Bożnów w żagańskiej klasie B. Tym razem pokonali Iskrę Wymiarki 4:0.

W sobotnim meczu (17.10.) sędzia podyktował aż trzy rzuty karne. Miejscowi wykorzystali dwa z nich. Worek z bramkami otworzył się w 19. minucie, gdy jedenastkę po faulu na zawodniku Beskidu na gola zamienił Łukasz Iwaniak. Miejscowi dalej napierali, czego efektem były dwa kolejne gole, w odstępie zaledwie jednej minuty. Ich autorem był Dawid Zawadzki (38 i 39. min.). Wynik na 4:0 ustalił w 80. minucie Tomasz Malinowski, choć gospodarze mieli dużo więcej okazji. Dla Beskidu to trzecie zwycięstwo z rzędu. W trzech ostatnich kolejkach podopieczni Krystiana Chruścickiego zdobyli aż 13 goli.

Po trzecim zwycięstwie piłkarze z Bożnowa awansowali na czwarte miejsce w tabeli i gonią czołówkę. Dramatu z wyniku nie robił również szkoleniowiec Iskry.

– Jesteśmy beniaminkiem ligi, mającym najmłodszy skład w rozgrywkach. W debiutanckim sezonie płacimy frycowe – mówi Ireneusz Klejszta, trener piłkarzy z Wymiarek. – Chłopcy zdobywają doświadczenie i wiedzę. Z Beskidem dzielnie walczyli, ale trudno wygrać, popełniając błędy w obronie. Gospodarze mogli wygrać wyżej, gdyby wykorzystali wszystkie trzy karne. My mieliśmy okazję na honorowe trafienie, ale zabrakło skuteczności. Dajemy sobie czas, wyniki przyjdą za rok.

Napisz komentarz »