REKLAMA

Gospodarka

Mieszane uczucia

Opublikowano 16 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Godziny dla seniorów w sklepach wywołały mieszane uczucia u żagańskich handlowców.

Od wczoraj, 15.10., w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 12.00 obsługiwani mogą być wyłącznie klienci powyżej 60. roku życia.

Właścicielka warzywniaka przy ul. Warszawskiej podkreśla, że to zły pomysł i strata dla jej biznesu.

– To głupota. Przez to ustalenie, notuję straty w handlu, bo seniorzy i tak robią zakupy od wczesnych godzin porannych. Z kolei wszyscy pozostali nie przychodzą w godzinach od 10 do 12, choć chcieliby w tym czasie zrobić zakupy, np. przed drugą zmianą w pracy – mówi kobieta. – Robią się z tego powodu martwe godziny.

Dariusz Szłuka z kolejnego warzywniaka – przy ul. Brackiej, przyznaje, że respektuje wprowadzenie godzin dla seniorów, choć jeśli ich w sklepie nie ma w wyznaczonym czasie, to obsługuje również pozostałych klientów.

– Nikogo nie wyganiamy ze sklepu w godzinach 10-12. Wszyscy zostaną obsłużeni, tyle że seniorzy w pierwszej kolejności – mówi z uśmiechem.

Sam zapis podoba się żagańskim seniorom.

– Na pewno jest to udogodnienie dla nas, starszych ludzi. Możemy zrobić zakupy, nie stojąc w wielkich kolejkach, dotyczy to szczególnie marketów i hipermarketów – mówi Lech Barański.

Napisz komentarz »