REKLAMA

Kultura, Oświata

Uczniowie pod nadzorem

Opublikowano 16 października 2020, autor: jb

Internat pod nadzorem, uczniowie w kwarantannie, nauczyciele na zwolnieniach lekarskich. Z koronawirusem borykają się szkoły średnie w powiecie żagańskim.

Z brakami kadrowymi zmaga się Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie.

– W tym tygodniu jeden z naszych nauczycieli miał jeszcze obowiązek przebywania w kwarantannie, on chodził na zajęcia także do szprotawskiego liceum, w którym był potwierdzony przypadek wirusa u ucznia – mówi dyrektor Andrzej Skawiński. – Szkoła pracuje normalnie, choć w czwartek, 15.10., mieliśmy 10 nauczycieli na zwolnieniach lekarskich. To są osoby, którym nie robiono jeszcze testów lub nie ma wyników. Na ten moment ratujemy się zastępstwami w szkole, ale na dłuższą metę nie uda nam się tak pracować – dodaje.

W tygodniu łącznie 7 uczniów miało obowiązek kwarantanny w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

– To nie były osoby zakażone, ale takie, które miały kontakt z osobami zakażonymi. Uczniowie są z różnych klas – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski. – Kwarantanną objęta jest także jedna z nauczycielek.

Pod nadzorem są także uczniowie internatu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej.

– U rodzica jednego z uczniów mieszkających w internacie potwierdzono obecność koronawirusa. Uczeń trafił w kwarantannę a osoby, które miały z nim kontakt w internacie muszą nadzorować swój stan zdrowia – mówi wicestarosta Anna Michalczuk.

W tym tygodniu pod nadzorem sanepidu i w kwarantannie było także troje uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Wszyscy mieli kontakt z osobami zakażonymi

Do nauki w budynku szkoły powrócili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szprotawie, gdzie potwierdzono koronawirusa u jednej uczennicy. Kwarantanną objęta była jej klasa i 12 nauczycieli szkoły, więc dla uczniów organizowano naukę zdalną.

Napisz komentarz »