REKLAMA

Kultura, Oświata

Jedynka na zdalnym

Opublikowano 16 października 2020, autor: M. Kozarowicz

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Lubsku przeszła na zdalne nauczanie. Powód? Dwóch nauczycieli ma koronawirusa.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Lubsku do czwartku, 22.10., zajęcia prowadzić będzie zdalnie. Taką decyzję podjęła dyrekcja szkoły po tym, jak u szkolnej bibliotekarki potwierdzono zakażenie koranwirusem. Nauczycielka o tym, że jest chora, dowiedziała się w weekend. W pracy ostatni raz była w czwartek, 8.10.

– Pani z biblioteki miała kontakt z wieloma uczniami i nauczycielami, jak to w bibliotece – mówi Ewa Woźniak-Burzawa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku. – Dlatego po tym, jak organ prowadzący dał nam wolną rękę, po konsultacji z Radą Rodziców, uznaliśmy, że lepiej będzie przez następny tydzień przejść na nauczanie zdalne. Sama jestem na kwarantannie i wiem, jak ciężko jest pracować z domu. Wiem, że dzieci też wolałby chodzić do szkoły, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej przeczekać tydzień i obserwować rozwój wydarzeń – wyjaśnia dyrektor szkoły.

Kolejny chory

W środę, 1410., kolejny nauczyciel ze szkoły miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Chodzi o nauczycielkę nauczania wczesnoszkolnego.

– Nie rozmawiałam jeszcze z tą nauczycielką, ale miała pobierany wymaz – potwierdza E. Woźniak-Burzaw.a

Burmistrz Lubska, jako zwierzchnik szkoły, dał dyrektorce wolną rękę w podjęciu decyzji.

– Dyrekcja otrzymała zalecenia Sanepidu – komentuje Janusz Dudojć, burmistrz Lubska. – Dyrektor i rodzice najlepiej wiedzą, jak należy postąpić. Dlatego, gdy poproszono nas o opinię, powiedziałem, że przychylamy się do tego, co postanowią.

Napisz komentarz »