REKLAMA

Kronika policyjna

Złodziejski rajd

Opublikowano 16 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Do serii kradzieży sprzętu ogrodniczego i elektronarzędzi doszło na terenie Starej Koperni (gmina Żagań).

Złodziej, którego policjanci jeszcze nie namierzyli, okradł cztery posesje w nocy z 11 na 12 października. Z garażów i komórek ukradł m.in. dwie kosiarki, hulajnogę, piły elektryczne oraz przyczepkę, na którą zapakował wszystkie fanty. W kilku kolejnych gospodarstwach próbował wyłamać kłódki. Jak nam powiedzieli mieszkańcy Starej Koperni, po wsi buszował od około północy do czwartej nad ranem.

– Wchodził na posesje, świecąc latarką w kamery monitoringu. Widać musiał być profesjonalistą, bo działał ze spokojem – mówi jedna z mieszkanek. – Na nagraniach widać, jak wsią jedzie volkswagen sharan z przyczepką i kradzionymi rzeczami.

Policjanci szukają złodzieja.

– Dostaliśmy zgłoszenie o trzech kradzieżach. Skradziono głównie sprzęt ogrodniczy, a na miejscu zostały wykonane czynności z udziałem technika kryminalistyki. Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie sprawcy – informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk,oficer prasowy KPP Żagań.

Niezależnie od policji, mieszkańcy na własną rękę próbują ustalić złodzieja, zamieszczając na portalach społecznościowych nagrania z monitoringu.

Napisz komentarz »