REKLAMA

Samorząd

Radny dostał fuchę w muzeum

Opublikowano 16 października 2020, autor: Norbert Królik

Grzegorz Chmielewski, radny rządzącego Żarami Dobrego Miasta Lepszego Powiatu, rozpoczął pracę w muzeum, na którego utrzymanie pieniądze idą z budżetu miasta.

– Pracuję od 1 października. Zostałem skierowany do pracy w muzeum przez Urząd Pracy – mówi radny, który po rezygnacji z pracy w Starostwie Powiatowym w Żarach, pozostawał przez pół roku bezrobotnym.

W zakresie obowiązków radnego będzie m.in.obsługa ruchu turystycznego i prowadzenie mediów społecznościowych. Wynagrodzenie radnego to co najmniej 3 tys. zł. Na stanowisku, które objął G. Chmielewski, wymagane było doświadczenie w promocji.

– W dotychczasowej pracy zajmowałem się m.in. współpracą transgraniczną i w tej pracy będę chciał to doświadczenie wykorzystać – mówi radny.

Chciał sprzedawać auta

Wcześniej Grzegorz Chmielewski przez 19 lat pracował na etacie w starostwie. Na początku roku chciał zmienić pracę. Złożył wypowiedzenie i postanowił związać się z biznesem motoryzacyjnym. A konkretnie z firmą, która sprowadza samochody z zagranicy. Tak wtedy tłumaczył swoją decyzję. Jak dziś przekonuje, epidemia pokrzyżowała mu plany zatrudnienia na nowej posadzie.

Przez pół roku pozostawał bezrobotnym, licząc, że sytuacja na rynku się poprawi. Gdy tak się nie stało, zdecydował się na dotowany przez Urząd Miasta stołek w żarskim muzeum. Jak to mówią – lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Napisz komentarz »