REKLAMA

Kronika policyjna

Lepiej się zatrzymaj

Opublikowano 16 października 2020, autor: bj

Nawet 5 lat odsiadki grozi dwóm kierowcom, którzy nie zatrzymali się do kontroli i wpadli w ręce policjantów dopiero po pościgach.

 Z piątku na sobotę (9/10.10.) w Lubsku na ul. Wrocławskiej patrol zauważył samochód marki rover, którego kierowca przyhamował, a następnie dodał gazu i odjechał. Pędził ulicami miasta, ignorując koguty i policyjne syreny. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 35-latek nie powinien siadać za kółko, bo nie ma prawa jazdy. Po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony.

Kolejnej nocy, w Żarach, policjanci jadąc radiowozem po obwodnicy dostrzegli bmw, którego kierowca na ich widok ruszył z kopyta w kierunku Olbrachtowa. Funkcjonariusze włączyli sygnały, ale kierowca nie reagował. Nie opanował kierownicy, wjeżdżając w zakręt i wjechał do rowu. Policjanci pomogli mu wydostać się z autu i wezwali karetkę. Kierowca miał tylko otarcia głowy. Zachowanie 23-letniego mieszkańca Żar policjantom nasunęło podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Wykonany test wskazał metamfetaminę.

Teraz sprawy obu mężczyzn trafią do sądu.

Napisz komentarz »