REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Prezes Swiss Krono ma koronawirusa

Opublikowano 09 października 2020, autor: Norbert Królik

Maciej Karnicki, prezes Swiss Krono w Żarach, ma koronawirusa. Jak zapewnia rzecznik firmy, prezes czuje się dobrze.

– Pan Prezes w trakcie ostatniego weekendu poczuł lekkie przeziębienie, natychmiast poddał się samoizolacji i wykonał test, który okazał się pozytywny. Na dzień dzisiejszy pan Karnicki czuje się dobrze i nie ma właściwie żadnych dolegliwości – uspokaja Jarosław Masina, rzecznik Swiss Krono.

Badają się

Swiss Krono zareagowało na informację natychmiast i mimo że Sanepid nie nałożył na żadnego z najbliższych współpracowników prezesa kwarantanny, to firma zasponsorowała im testy.

– Na chwilę obecną żaden z pracowników, którzy bezpośrednio współpracują z panem Karnickim, nie został skierowany na kwarantannę. Niemniej dla bezpieczeństwa wszystkich pracowników, współpracownicy, którzy mieli ostatnio kontakt z prezesem, zostali skierowani przez firmę na testy. Część pracowników wykonała badania w dniu dzisiejszym (czwartek 8.10), pozostali wykonają je jutro (piątek 9.10). Wszyscy czują się dobrze i nie mają żadnych objawów wirusa COVID-19. Do momentu otrzymania wyników pracownicy pozostaną w domach – informuje J. Masina.

Wypełniają standardy

Jak zapewnia rzecznik, Swiss Krono przygotowywało się do pandemii od jej początku.

– Już na początku pandemii podjęło szereg działań zapobiegawczych związanych z obecnością wirusa COVID-19 w naszym otoczeniu. Przestrzegamy reżimu sanitarnego i procedur związanych z zapobieganiem i ochroną każdego pracownika i gościa firmy przed chorobą. Standardy te ściśle wypełniamy jako pracownicy, wymagamy tego też od firm zewnętrznych pracujących w Swiss Krono – przekonuje rzecznik.

Wprowadzają ograniczenia

Do tej pory Swiss Krono nie stało się ogniskiem epidemii.

– Z całej załogi tylko kilka osób przebywa na kwarantannie na podstawie decyzji Sanepidu. Wymóg odbycia tej izolacji wynika wyłącznie z relacji i kontaktów prywatnych tych poszczególnych osób, nie jest spowodowany kontaktem z zakażonym pracownikiem firmy. Dla bezpieczeństwa pracowników od dziś w części wydziałów przywrócono tryb pracy zdalnej w ramach home-office, ograniczono ilość spotkań i kontaktów z gośćmi z zewnątrz do niezbędnego minimum, odwołano szereg zaplanowanych wyjazdów służbowych. Liczymy, że te działania uchronią pracowników i ich rodziny przed zagrożeniem ze strony COVID-19 podczas zbliżającej się drugiej fali – mówi J. Masina.

Swiss Krono to jedna z największych firm w regionie, zatrudniająca około 1 tys. pracowników i współpracująca z wieloma firmami zewnętrznymi. Aż trudno sobie wyobrazić, jakie mogłyby być konsekwencje, gdyby wirus zaczął się tam rozprzestrzeniać.

Napisz komentarz »