REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

COVID munduru się nie boi

Opublikowano 09 października 2020, autor: bj

Koronawirus dopadł jednego z żarskich policjantów. Wiadomo, że dodatni wynik testu pojawił się u dzielnicowego pod koniec tygodnia.

Nie udało się ustalić, w jaki sposób dojść mogło do zakażenia

– Policjant  przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze. Funkcjonariusza zastępuje inny dzielnicowy, wyznaczony przez przełożonego. Osoby, które miały kontakt z policjantem, zostały objęte kwarantanną. W żarskiej komendzie dezynfekcji poddano pomieszczenia służbowe oraz pojazdy – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Informację potwierdza Sanepid.

– W związku z wykryciem wirusa u policjanta, kwarantannie zostali poddani dwaj jego najbliżsi współpracownicy. Te osoby będą kierowane na testy w przypadku wystąpienia objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu – informuje Dorota Konaszczuk, lubuski inspektor sanitarny.

Mieszkańcy Żar, którzy nie mogą skontaktować się ze swoim dzielnicowym, mogą to zrobić za pośrednictwem kierownika rewiru dzielnicowych pod numerem telefonu 519 534 572 (telefony dzielnicowych pozostają aktywne tylko podczas służby). 

Napisz komentarz »