REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jesteśmy w żółtej strefie!

Opublikowano 09 października 2020, autor: M. Kozarowicz

Premier wprowadził na terenie całego kraju żółtą strefę. To oznacza, że już od soboty (10.10), wychodząc z domu, musisz zakładać maseczkę. Za jej brak policja może wystawić mandat w wysokości nawet 500 zł!

W strefie żółtej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa także na otwartej przestrzeni. Wciąż musimy zasłaniać usta i nos w sklepach, aptekach czy w kolejce do lekarza. Liczba uczestników imprez okolicznościowych takich jak chrzciny, wesela czy stypy ograniczona będzie do 75 osób. Zgromadzenia publiczne na świeżym powietrzu nie będą mogły przekraczać 150 osób. Ukrócono też sposób rejestrowania takich zgromadzeń, wcześniej w jednym miejscu można było zarejestrować kilka, teraz muszą być od siebie oddalone przynajmniej o 100 metrów. W restauracjach może przebywać jedynie 1 osoba na 4 mkw. Wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z ograniczeniem do 25% gości w przestrzeni zamkniętej. Koncerty plenerowe nie będą mogły zgromadzić więcej niż 100 osób. W kinach tylko 25% miejsc będzie mogło być zajętych.

W sobotę (10.10) premier poinformuje też, jakie podjęte zostaną decyzje co do funkcjonowania szkół. Mateusz Morawiecki zapowiedział też, że jeżeli zła sytuacja się utrzyma w Polsce może zostać wprowadzony stan wyjątkowy.

Napisz komentarz »