REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Przedszkolaki pod nadzorem

Opublikowano 09 października 2020, autor: jb

Sześciolatki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu trafiły pod nadzór epidemiologiczny.

Wszystko przez to, że jeden z rodziców dziecka z tej grupy ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa.

Dzieci mogą przychodzić na zajęcia, ale rodzice muszą monitorować ich stan zdrowia. Wynik na obecność wirusa u rodzica potwierdzono w środę, 7 października.

– Ta grupa na co dzień liczy 20 dzieci. Już dzień po wprowadzeniu nadzoru na zajęcia rodzice przyprowadzili ich dużo mniej. Nie było zaleceń sanepidu by kogokolwiek wysyłać na kwarantannę – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Żaganiu.

W miejskich szkołach na kwarantannę trafiło także kilkoro nauczycieli. -To nie są osoby chore, ale takie, które miały kontakt z osobą zakażoną poza szkołą. Nauczyciele odbywają kwarantannę, uczniowie przychodzą do szkoły normalnie – dodaje M. Krugły.

Na kwarantannie jest pracownik SP nr 4 i SP nr 2. Dodatkowo, dwie klasy z SP nr 7 trafiły pod nadzór epidemiczny. Jeden z rodziców dwójki dzieci, pracownik szpitala, odebrał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Do normalnej pracy powróciło za to Przedszkole nr 5. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że pozytywny wynik na obecność koronawirusa miała tam pracownica kuchni. Dzieci były objęte nadzorem, ale do normalnej nauki w budynku przedszkola powróciły na początku tygodnia.

Napisz komentarz »