REKLAMA

Samorząd

Radny odchodzi ze Swiss Krono

Opublikowano 09 października 2020, autor: Norbert Królik

Adrian Jaworski, żarski radny z PiS, rezygnuje z pracy w Swiss Krono. Zarabiał tam jako handlowiec ok. 115 tys. zł rocznie.

Adrian Jaworski, żarski radny, nie chce już dłużej pracować dla żarskiego giganta. Dogadał się z firmą w sprawie rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

– Nie widziałem dalszych możliwości rozwoju zawodowego w Swiss Krono, dlatego zmieniam pracę – tłumaczy A. Jaworski.

Wielki i uciążliwy

Swiss Krono to jeden z największych pracodawców w Żarach. Zatrudnia około 1 tys. osób. Firma budzi jednak wśród mieszkańców Żar wielkie kontrowersje w związku z emisją zanieczyszczeń do powietrza, a zwłaszcza formaldehydu, pyłów i lotnych związków organicznych, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie ludzi.

Nie musi opuszczać Żar

Po zakończeniu okresu wypowiedzenia, radny rozpocznie pracę w dziale handlowym w firmie Atlas, będącej producentem chemii budowlanej.

A. Jaworski nie zamierza rezygnować z mandatu radnego, bo jak twierdzi – jego nowa firma podchodzi elastycznie do miejsca wykonywania przez niego pracy i nie będzie musiał wyprowadzać się z Żar. Czy rozstanie radnego ze Swiss Krono wpłynie na jego większe zaangażowanie w działalność ekologiczną, a zwłaszcza w ochronę żarskiego powietrza? Przekonamy się.

Napisz komentarz »