Lubsko lepsze od lidera. Remis Delty

Opublikowano 09 października 2020, autor: Sławomir Janusz

W zielonogórskiej okręgówce nie ma już niepokonanych drużyn. Najdłużej trzymała się Zorza Ochla. Przed tygodniem sposób na lidera znaleźli Budowlani Lubsko. W dolnych rejonach tabeli Drzonkowianka zremisowała z Deltą.

W Ochli długo oglądaliśmy wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Marcin Bławuciak. Napastnik Budowlanych dostał dobre podanie na jedenasty metr, uderzył po krótkim rogu, ale piłka o centymetry minęła słupek. Zorza praktycznie nie zagroziła bramce Szymona Kondyckiego. Po zmianie stron goście perfekcyjnie wykorzystali dwa rzuty wolne. Najpierw pajęczynę zdjął z okienka Marcin Piech, a później sprytnie po ziemi huknął Dawid Urban. Gospodarze odpowiedzieli ładnym trafieniem Tomasza Wasielewskiego. W końcówce Zorza naciskała Budowlanych, ale zespół Roberta Ściłby mądrze się bronił i dowiózł zwycięstwo do końca.

Ostro i bez goli

W Raculi spotkały się dwie najbardziej dziurawe defensywy całej ligi. W poprzedniej kolejce Delta przegrała 10:2 z Kunicami, a Drzonkowianka 10:1 w Lubsku. Nie dziwi więc, że trenerzy postawili w tym meczu przede wszystkim na zabezpieczenie tyłów. W pierwszej połowie doskonałą okazję zmarnował Konrad Kałużny z Drzonkowianki. Wyszedł sam na sam z Mariuszem Morawski, ale doświadczony bramkarz Delty nie dał się zaskoczyć. W drugiej połowie mecz się zaostrzył. Goście z Sieniawy w całym meczu dostali w sumie 5 żółtych kartek. Niestety żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Drzonkowianka Racula ? Delta Sieniawa Żarska 0:0

Drzonkowianka: Klima ? Bania (od 75. min Miller), Kałużny (od 46. min Rechun), Piantini, Savschyshyn (od 77. min Lebedenko), Kowalski (od 46. min Malinowski), Cheb, Nowiński, Poniedziałek (od 65. min Burman), Rachut, Sroczyński (od 65. min Kozica).

Delta: Morawski ? Tutak, Ślusarski, Sitarek, Rzepecki (od 60. min Chabiniak), Rybaczek (od 78. min Erazmus), Pruchniak, Leszczyński (od 46. min Maludy), Kuś, Kaźmierski, Ślusarski.

Żółte kartki: Kowalski, Nowiński ? Rybaczek, Maludy, Pruchniak, Ślusarski, Kaźmierski.

Zorza Ochla ? Budowlani Lubsko 1:2 (0:0)

Bramki: Wasielewski (87. min) ? Piech (50. min), Urban (81. min)

Zorza: Olichwer ? Szwabowicz (od 60. min Blinkiewicz), Słonecki, Kijowski (od 68. min Soiński), Jaszkiewicz, Janus, Bargieł, Chmielak, Zajączkowski, Jurkowski, Zawada (od 46. min Wasielewski).

Budowlani: Kondycki ? Bławuciak (od 66. min Borysiewicz), Kozioł (od 81. min Oliasz), Krajewski (od 78. min Ćwik), Urban (od 90. min Kajetańczyk), Walczak, Skrobania, Radko, Piech, Dynowski, Borowski.

Żółte kartki: Jaszkiewicz, Chmielak, Jurkowski ? Dynowski, Borysiewicz, Borowski.