REKLAMA

Samorząd

Zamkęli urząd

Opublikowano 09 października 2020, autor: jb

Troje pracowników Urzędu Miasta w Małomicach przebywa na kwarantannie. Mieszkańcy do Ratusza wejść nie mogą.

Dwie osoby na przymusowej kwarantannie są ze względu na wirusa w szprotawskim Zespole Szkół Ogólnokształcących. Jedna – po ubiegłotygodniowym spotkaniu w żagańskim starostwie.

– Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu przyjęć interesantów na pewno do czasu zakończenia kwarantanny, czyli do poniedziałku, 12 października. Później zdecydujemy, co dalej – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka.

Do czasu ponownego otwarcia Ratusza, mieszkańcy z urzędnikami mogą się kontaktować telefonicznie, mailowo, a jeżeli przyjdą do magistratu, to muszą dzwonić dzwonkiem przed wejściem. Pracownik do nich zejdzie.

W samym urzędzie kwarantanną objęty jest pracownik, który reprezentował burmistrz Sendecką na spotkaniu dotyczącym połączeń kolejowych, jakie odbyło się w zeszłym tygodniu w starostwie. Po tym spotkaniu okazało się, że pozytywny wynik na obecność wirusa ma sekretarz gminy Iłowa, która również na nim była. Na kwarantannie jest także pracownik Urzędu Stanu Cywilnego, którego dziecko zostało objęte kwarantanną w ZSO w Szprotawie. Ze względu na wirusa w ogólniaku, na kwarantannie jest także dyrektor Małomickiego Ośrodka Kultury, Urszula Stochel-Maruszak, której mąż uczy w ogólniaku. Sam MOK w Małomicach pracuje bez zmian.

Napisz komentarz »