REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Cała szkoła zamknięta

Opublikowano 09 października 2020, autor: jb

Od poniedziałku, 5.10., wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Szprotawie uczą się zdalnie. Wszystko przez potwierdzonego koronawirusa u jednej z uczennic.

Dziewczyna była w szkole jeszcze w piątek, 2.10. Test na obecność koronawirusa miała robić przy okazji innych badań.

– O pozytywnym wyniku uczennicy dowiedzieliśmy się w sobotę. Otrzymaliśmy wytyczne od Sanepidu, które musieliśmy wprowadzić. Szkoła została zdezynfekowana. Na kwarantannę trafiła cała klasa, do której chodzi. Dodatkowo, do kwarantanny wytypowano 12 nauczycieli, którzy prowadzili w tej klasie zajęcia – mówi Bartosz Klimkowski, dyrektor  szkoły.

Naukę zdalną mają jednak wszyscy uczniowie.

– Przez to, że w szkole pracuje w ogóle 22 nauczycieli, trudno by nam było prowadzić zajęcia nawet hybrydowe, powstawałyby luki w planie lekcji. Dlatego poprosiłem Sanepid o to, żebyśmy mogli całą szkołą przejść na nauczanie zdalne – tłumaczy dyrektor.

Uczniowie i nauczyciele przebywający w kwarantannie mają obowiązek monitorować swój stan zdrowia. Jeżeli będą mieli jakieś objawy, mają zgłosić się do lekarza rodzinnego. Ci, którzy nie będą mieli objawów, będą mogli wrócić do zajęć w szkole po dziesięciu dniach od ostatniego kontaktu z zakażoną uczennicą, czyli w poniedziałek, 12 października.

Napisz komentarz »