REKLAMA

Praca

Śpiesz się z wnioskiem

Opublikowano 09 października 2020, autor: jb

Kończy się czas dla osób, które jednoosobowo prowadzą firmę, a chcą otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy w ramach tarczy covidowej.

To już też ostatnie chwile dla tych, którzy prowadzą firmę jednoosobowo. Mogą się starać o dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności przez trzy miesiące, ale pod warunkiem, że złożą wniosek do końca października.

– Obecnie tarcza rządowa przewiduje pomoc dla firm do końca roku. Żeby się starać o trzymiesięczne dofinansowanie, trzeba złożyć wniosek jeszcze w październiku. Jeżeli ktoś złoży wniosek już w listopadzie, może liczyć na dofinansowanie, ale tylko za dwa miesiące, a jeżeli w grudniu, dofinansowanie dostanie za jeden miesiąc – tłumaczy Urszula  Piorun-Stolarz, specjalista ds. projektów PUP w Żaganiu.

Do tej pory w powiecie żagańskim wpłynęło ponad 530 takich wniosków, a w powiecie żarskim ponad 770 wniosków.

 

Kasa na szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu wstrzymał możliwość składania wniosków o dotacje na założenie własnej firmy oraz o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

– Jesteśmy na etapie rozliczania złożonych wniosków. Jeżeli chodzi o dotacje, to prawdopodobnie pieniądze jeszcze będą, ale tylko dla osób powyżej 30 roku życia. Taki nabór ogłosimy zapewne w przyszłym tygodniu – mówi U. Piorun-Stolarz.

Dodatkowo, w powiecie żagańskim uruchomiono 40 tys. zł na szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

– Nabór na szkolenia mieliśmy wstrzymany, bo już złożone przez pracodawców wnioski przewyższały nasze możliwości finansowe. Po sprawdzeniu okazało się, że wiele wniosków wymaga uzupełnień, które nigdy nie wpłynęły od firm, więc możemy podzielić jeszcze dodatkowe pieniądze – mówi U. Piorun-Stolarz.

Wnioski o pieniądze na szkolenia będzie można składać w PUP w terminie 12-16 października.

W powiecie żarskim nabory na żadne formy pomocy nie zostały wstrzymane. Oprócz tego, nabór wniosków na szkolenia z KFS kończy się 15 października.

Napisz komentarz »