REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Żołnierzowi urwało nogę

Opublikowano 09 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Dwóch żołnierzy zostało rannych na żagańsko-świętoszowskim poligonie. Jeden stracił nogę.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 5 października rano, podczas ćwiczeń na poligonie. Wojskowy star najechał na materiał wybuchowy i wtedy nastąpiła eksplozja.

 – To był najprawdopodobniej trotyl – mówi nam jeden z żołnierzy ćwiczących na poligonie (prosi o anonimowość). – Siła eksplozji była na tyle duża, że odrzuciła jednego z żołnierzy od pojazdu. Niestety, drugi kierujący starem doznał poważniejszych obrażeń – dodaje.

Rannych żołnierzy do szpitala przetransportowały dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, obrażenia żołnierza okazały się na tyle groźne, że dzień później w zielonogórskim szpitalu amputowano mu nogę.

Ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zapewnia, że życiu obu żołnierzy nie zagraża niebezpieczeństwo i mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony swojego pracodawcy.

– To są doświadczeni żołnierze, z wieloletnim stażem. To, co się stało, należy traktować jako nieszczęśliwy wypadek. Obaj przebywają w szpitalu pod opieką lekarzy – informuje „Regionalną”. – Wojsko Polskie udzieli niezbędnej pomocy poszkodowanym.

Dlaczego trotyl znajdował się w tym miejscu i dlaczego kierowca go nie zauważył? O samych okolicznościach wypadku Pawlak nie chce się wypowiadać. 

– Sprawę obecnie bada Żandarmeria Wojskowa – ucina spekulacje.

W ćwiczeniach na terenie żagańskiego Ośrodka Szkolenia Poligonowego, w okolicy Trzebienia (poligon obejmuje dwa powiaty – żagański i bolesławiecki), uczestniczyli m.in. saperzy z 1 Brzeskiego Pułku Saperów. To właśnie tam służył ranny. 

Napisz komentarz »