REKLAMA

Sport

Koronawirus u siatkarzy

Opublikowano 09 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pandemia storpedowała rozgrywki II ligi siatkówki. Przez wykrycie koronawirusa u jednego z zawodników z Laskowic, odwołano ich mecz z żagańskimi siatkarzami.

W miniony weekend, 10 października WKS Sobieski Żagań miał grać w Laskowicach z IM Faurecia Volley Jelcz.

– Musieliśmy odwołać spotkanie w ostatniej chwili, bo w zespole z Laskowic zakażony jest libero.  Drużyna wraz z trenerem decyzją Sanepidu obecnie przebywa na kwarantannie – mówi Artur Chaberski, drugi trener i wiceprezes żagańskiego klubu. – W tej sytuacji mecz przełożyliśmy na późniejszy termin.

Nie wiadomo, czy również mecz najbliższy mecz Sobieskiego, z Chrobrym Głogów dojdzie do skutku. Głogowską drużynę również dopadła pandemia. Siatkarze trafili na kwarantannę po tym, jak u jednego z ich zawodników wykryto koronawirusa. – Ich 14-dniowa kwarantanna dobiega końca w sobotę, 10 października, w dniu, w którym mieliśmy z nimi grać w żagańskiej Arenie. W tej sytuacji mecz przesunęliśmy na niedzielę, dzień później. Spotkanie w Żaganiu zaplanowano o godz. 17.00 – dodaje Chaberski.

Na kwarantannie przebywa również drużyna Astry Nowa Sól, której mecz ostatniej kolejki także został odwołany.  W żagańskim zespole wszyscy zdrowi, poza kontuzjowanym Miłoszem  Zasłonką, który złamał palec na treningu i został wyłączony z gry na co najmniej miesiąc. Klub awaryjnie ściągnął nowego rozgrywającego, Mateusza Tylkowskiego.

Napisz komentarz »