Zorza na czele!

Opublikowano 09 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Trapera Chichy wysoko postawili poprzeczkę liderowi żagańskiej klasy B. Ostatecznie Zorza Brzeźnica wygrała 3:2.

W niedzielnym meczu (4.10.) w szeregach gości zabrakło ich kapitana i jednego z najlepszych zawodników, Marcina Dobrzańskiego, który nie mógł zagrać ze względów osobistych. Spotkanie świetnie rozpoczęli miejscowi, zdobywając gola już w 2. minucie, po akcji Mirosława Tylka. Pomocnik Zorzy ograł obrońców gości i popędził lewą stroną, po czym dośrodkował do Krzysztofa Sowińskiego. Ten wpadł w pole karne, mijając defensorów Trapera jak tyczki, po czym plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później w polu karnym pośliznął się stoper Zorzy, Wojciech Toczka, co skrzętnie wykorzystał Paweł Tynda, strzelając wyrównującego gola. Brzeźniczanie ponownie objęli prowadzenie w 33. minucie. Po zagraniu ręką w polu karnym, przez zawodnika gości, sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, który na bramkę zamienił K. Sowiński. Rywale nie dali za wygraną. Wyrównali tuż przed przerwą, po akcji Tyndy. Mecz rozstrzygnęła akcja z 55. minuty. W podbramkowym zamieszaniu Robert Chabiniak dostał świetne podanie od kolegi, po czym z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po 6. kolejkach Zorza jest liderem.

– I chcielibyśmy, aby już tak zostało do końca rozgrywek. Nie ukrywamy, że naszym marzeniem jest awans do klasy A i nawiązanie do największych sukcesów klubu w latach 90. XX wieku – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy.

Krzysztof Kołtoń, prezes Trapera, chwali swoich piłkarzy za walkę z liderem, jak równy z równym.

– Prawdę mówiąc, sukcesem jest to, że w ogóle przystąpiliśmy do tegorocznych rozgrywek. Ze względu na pandemię, rozsypał się nam wiosną zespół. Odeszło sześciu podstawowych zawodników – mówi. – Musieliśmy na prędko montować nowy skład. W meczu z Zorzą zagraliśmy osłabieni, bez kapitana, Marcina Dobrzańskiego ale i tak postraszyliśmy faworyta.

Zorza Brzeźnica – Traper Chichy 3:2 (2:2)
dwie Sowiński (2 i 33. min), Chabiniak (55. min) – Tynda dwie (4 i 43 min.)
Zorza: S. Sowiński – K. Tylk, Drozdek, Toczka – Chabiniak, M. Tylk (od 75. min Gantewski), A. Sowiński, Śleżuk (od 55. min Jasinowski), Irski, K. Sowiński (od 75. min M. Kukla), S. Kukla (od 55. min Markowicz)
Traper: Borsuk – Pitura, Gurdziel, Pawłowski, Kowalski, Kupnicki, Przybyła (od 60. min Kosatka), Reguła, Tynda, Ziąber, Gębura