REKLAMA

Sport

Bez szans z liderem

Opublikowano 09 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Niestety, sromotnej porażki doznały żagańskie piłkarki w meczu 3. kolejki IV ligi lubusko – zachodniopomorskiej.

Czarne Żagań przegrały z Olimpią II Szczecin aż 0:8. W niedzielnym spotkaniu (4.10.) rywalki żaganianek od początku przejęły inicjatywę i co chwilę stwarzały zagrożenie pod bramką podopiecznych Wojciecha Martyniaka. Strzeliły aż osiem goli a mogły więcej, gdyby nie udane interwencje bramkarki Czarnych.

– Rezerwy Olimpii  to absolutny faworyt ligi. Grają w niej piłkarki, które nie mieszczą się w składzie ekstraklasowej drużyny ze Szczecina – mówi W. Martyniak. – W tej sytuacji mogliśmy ten mecz potraktować jako trening i nauka na przyszłość. Oczywiście, dziewczyny zostawiły na boisku mnóstwo potu i walczyły do upadłego, ale to było za mało, aby strzelić nawet honorową bramkę.

Na usprawiedliwienie wysokiej porażki trzeba dodać, że Czarne zagrały bez swojej najlepszej napastniczki, Dominiki Chabiniak oraz Adriany Binieckiej, które w meczu 2. kolejki zostały ukarane czerwonymi kartkami  i pauzują przez miesiąc.  Z powodów osobistych nie zagrała też pierwsza bramkarka, Wiktoria Jarowicz, z powodów służbowych – Klaudia Olszowska.  Podopieczne Wojciecha Martyniaka zagrały w składzie: Ganczar – Kawecka, Kaczmarska, A. Biniecka,  Lisowska, Drozdek, Sikorska, Brendowska, Sawicka, Szozda oraz Najdek, Morajko

Mimo wysokiej porażki, Czarne utrzymały drugą pozycję w tabeli. Jeśli ją utrzymają, mają szansę na awans do III ligi. Plany mogą im pokrzyżować piłkarki Budowlanych Lubsko, które w niedzielę, 11 października zagrają z nimi w Żaganiu w ramach meczu 5. kolejki. Początek meczu na stadionie przy ul. Karpińskiego – godz. 11.00.

Napisz komentarz »