REKLAMA

Zdrowie

Jest coraz gorzej!

Opublikowano 02 października 2020, autor: jb

Kolejne rekordy potwierdzonych zachorowań na koronawirusa notowano w tym tygodniu. W czwartek, 1.10., było najwięcej nowych przypadków od początku pandemii. Jednego dnia wirusa potwierdzono u 1.967 osób!

Tylko tego dnia (1.10) w naszym województwie przybyło 28 chorych. Przez tydzień od ubiegłego piątku codziennie przybywało chorych w powiecie żarskim lub żagańskim. Przez cały tydzień  zachorowało 7 osób z powiatu żagańskiego i 6 z powiatu żarskiego. Najwięcej zachorowań w województwie lubuskim zanotowano w poniedziałek, 28.09., gdzie zakażenie potwierdzono u 39 osób. Wolna od zakażeń była tylko sobota, 26.09. 

Do tej pory w powiecie żarskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 56 osób. W powiecie żagańskim wirusem zaraziły się 74 osoby. W tym tygodniu z powodu COVID zmarli 68-letni mężczyzna z powiatu żarskiego i 77-letni mężczyzna z Żagania. To pierwsze śmiertelne ofiary w naszym regionie.

Co więcej, przez cały tydzień w kraju liczba zachorowań nie spadła poniżej 1.300. Najmniej zanotowano ich w poniedziałek, 28.09., gdy było ich 1.306. Średnio przez cały tydzień przybywało po 1.500 nowych chorych.

W kraju pozytywny wynik na koronawirusa ma już 93.481 osób, a z jego z powodu zmarły 2,543 osoby. Na świecie liczba zakażeń przekroczyła już 34 mln osób, z których zmarło już  1 mln 19 tys.716 osób.

Choć jeszcze nie wszędzie, rząd przywraca już obostrzenia. W powiatach oznaczonych strefą żółtą i czerwoną trzeba znowu nosić maseczki, nawet na świeżym powietrzu. Miastem zagrożonym takim obowiązkiem jest Zielona Góra. Nakazu formalnie jeszcze nie wprowadzono, ale będzie obowiązywał, jeżeli zwiększy się tam liczba chorych. Obecnie w Zielonej Górze koronawirusa potwierdzono u 156 mieszkańców.

 W naszym województwie od początku pandemii przeprowadzono 61.626 testów na obecność koronawirusa.w ostatnich dwóch dniach było to 476 testów.

– 283 testy to są te przeprowadzone w laboratoriach na terenie naszego województwa, pozostałe 193 testy przyszły z laboratoriów zewnętrznych – mówi Katarzyna Wojciechowska – Kwintal z biura prasowego wojewody. Nadal jest to drugi od końca wynik wśród województw w kraju.

Czarny tydzień
W powiecie żarskim, w niedzielę, 27.09., zostały stwierdzone dwa przypadki zakażeń. Jeden u kobiety w wieku emerytalnym z gminy Lubsko. Druga osoba to młody mężczyzna, obywatel Ukrainy, który przebywa w Żarach. Po przyjeździe do Polski został poddany kwarantannie. We wtorek, był kolejny przypadek mężczyzny z powiatu żarskiego. W środę potwierdzono zachorowanie u ok. 30-letniej kobiety z Żar. To nauczycielka, która pracuje w niemieckiej szkole. W czwartek, potwierdzono zakażenie u trzech kobiet w średnim wieku. Jedna z nich jest mieszkanką gminy Żary. Nieoficjalnie wiadomo, że to pracownica Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach. U kolejnej test został wykonany podczas pobytu w szpitalu w Żaganiu. Trzecia kobieta to mieszkanka Żar.

Napisz komentarz »