REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nauczycielki na kwarantannie

Opublikowano 02 października 2020, autor: bj

Dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach nie przychodzą do pracy. Są na kwarantannie, bo ich zmarły krewny był zakażony koronawirusem.

Musiały pozostać w izolacji, w domu. Ich przypadek jest związany z pierwszym w naszym mieście zgonem z powodu COVID-u. Zmarły to 68-letni mężczyzna.

– Obie nauczycielki objęte są kwarantanną. Nie mamy informacji, czy miały robione testy na COVID – informuje Honorata Kryszewska, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. I dodaje: – W poniedziałek, 28.09., informacja o naszych pracownicach została przekazana do Sanepidu w Żarach. I to on podjął decyzję, że mamy pracować normalnie. Jest zalecenie, że nauczyciele i uczniowie mają się obserwować. Zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie sygnalizował jakichś niepokojących objawów – tłumaczy H. Kryszewska.

Szkoła jest w kontakcie z Sanepidem. Ten obowiązek spoczywa na zastępcach dyrektorki, bo ona sama jest nieobecna.

– Pani dyrektor jest na zwolnieniu lekarskim – tłumaczy H. Kryszewska.

– Przebywa obecnie w szpitalu, na badaniach – dodaje Elżbieta Maj, naczelniczka wydziału oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Miasta w Żarach.

 Szkoła przygotowana

O to, czy szkołę czekają jakieś specjalne środki ostrożności, pytamy Olafa Napiórkowskiego, wiceburmistrza miasta, odpowiedzialnego za oświatę.

– To nie jest nasza decyzja. Ruch jest po stronie Sanepidu. Zależy, co on postanowi. My jesteśmy przygotowani na nauczanie zdalne, ewentualnie hybrydowe. Teraz już raczej nie ma takich zasad, że w takiej sytuacji wszystkich zamykają. Na razie żadnej decyzji ze strony Sanepidu nie było – mówi O. Napiórkowski. I dodaje: – Jeżeli będzie taka konieczność, to my do tego się przystosujemy.

Napisz komentarz »