REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Danuta Madej wydała już miliard złotych

Opublikowano 02 października 2020, autor: Norbert Królik

Danuta Madej, burmistrz Żar, wydała już miliard złotych z naszych podatków, odkąd objęła władzę w mieście. Sama zarobiła w Urzędzie Miasta około 900 tys. zł.

Miliard złotych wydała z kasy miejskiej Danuta Madej, odkąd została burmistrzem Żar.  Wiele ważnych dla mieszkańców spraw wciąż jednak nie zostało załatwionych.

Obiecała, a nie zrobiła

D. Madej już podczas kampanii wyborczej obiecała remont ul. Sportowej. Minęło 6 lat, a tam nic się nie zadziało. Wyremontowana miała być ul. Bohaterów Getta. I nic z tego nie wyszło.

Burmistrz nie zabrała się za budowę dróg w Kunicach, mimo że mieszkańcy mieli obiecane, że jak powstanie kanalizacja, to będą też drogi. I co? Dalej chodzą w błocie do domów. Podobna sytuacja jest na ul. Śląskiej.

Burmistrz zrezygnowała z dopłat dla wspólnot remontujących zabytkowe kamienice. Dzięki dopłatom żarska starówka stawała się coraz piękniejsza. Każdego roku szło na ten cel 500 tys. zł. W tym roku ani złotówka.

D. Madej nie wyremontowała też wiaduktu przy ul. Westerplatte, doprowadzając do tego, że ze względu na zły stan techniczny musiał zostać zamknięty nawet dla ruchu pieszego i rowerowego.

Przez 6 lat rządów burmistrz nie umiała zapewnić bezpiecznego przejścia przez obwodnicę miejską dla udających się do pracy w strefie przemysłowej.

Oni mają łatwiej?

Znalazły się za to pieniądze na monitoring przy Zawiszy Czarnego. Pół miliona na obserwację osiedla, na którym mieszka Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta, prawa ręka D. Madej.

W najbliższym czasie mają być remontowane za ponad 6 mln zł ul. Dziewina i Sarnia.

D. Madej nie oszczędzała również na remoncie ul. Zielonogórskiej. Świetnie zachowana droga została całkowicie rozebrana, a teraz jest odbudowywana z ponad rocznym poślizgiem. Koszt tego pomysłu pani burmistrz i jej urzędników to już ponad 10 mln zł. Nie mówiąc o koszmarze, jaki przeżywają mieszkańcy ul. Drzymały, przez którą jest poprowadzony objazd czy dojeżdżający do szkół i pracy mieszkańcy dzielnicy Lotnisko.

Podobną kwotę, czyli około 10 mln zł, pani burmistrz zapłaciła za remont parku przy al. Jana Pawła II wraz z remontem budynku pofolwarcznego. Kto bogatemu zabroni?

Ponad 2 mln zł kosztuje budowa ścieżki wokół byłego basenu w Kunicach razem z placem zabaw i dwiema wiatami.

W budżecie miasta w kolejnych latach ma się również znaleźć 2,5 mln zł na remont Ratusza, w którym gabinety mają pani burmistrz i podlegli jej urzędnicy.

Pensja D. Madej od początku jej urzędowania to około 900 tys. zł.

komentarz »
  1. Michał 12 października 2020 11:47 - Odpowiedź

    Pani Burmistrz chyba preferuje dziennikarzy zamiast mieszkańców i wyborców. Wywiad rzeka udzielony w jednej z gazet bez niewygodnych pytań przypomina minioną epokę.
    Nie przypominam sobie, żeby Pani Burmistrz spotkała się z mieszkańcami, właścicielami firm w czasie pandemii, które to grupy zgłaszały się z problemami.
    Generalnie chyba Pani Burmistrz nie lubu problemów tylko sukcesy.
    Zapowiada się stracona kadencja dla miasta.

Napisz komentarz »