REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

COVID go udusił

Opublikowano 02 października 2020, autor: bj

COVID zabił go w tydzień. Pan Tadeusz źle się czuł. Miał kaszel. Potem duszności. Lekarz stwierdził, że to zapalenie oskrzeli i przepisał zastrzyki. Nie zlecił testu na koronawirusa.

Tadeusz Wojtiuk (?68 l.), emerytowany naczelnik wydziału komunikacji w żarskim Starostwie Powiatowym, tydzień przed śmiercią źle się poczuł. Pojechał do lekarza w niedzielę, 20.09., do POZ w 105. Szpitalu Wojskowym. Lekarz go osłuchał, wypytał. Stwierdził, że to zapalenie oskrzeli i początek zapalenia płuc. Przepisał zastrzyki. Pan Tadeusz jeździł tam codziennie, by je brać. Czuł się coraz gorzej. Do szpitala córka zawiozła go znów w sobotni wieczór. Nad ranem, w niedzielę, 27.09., zmarł.

Słabł w oczach

– Jeszcze tydzień przed śmiercią tato wszystko robił. I planów miał tyle. Ścięło go w ciągu tygodnia, słabł w oczach. Czwartego dnia bardzo było widać po nim chorobę – opowiada córka zmarłego, Karolina. – Tato był od 20 lat cukrzykiem. W POZ przyjął go lekarz, który o tym wiedział. Był w grupie ryzyka. Tym bardziej wymagał uwagi. Tato ufał temu lekarzowi, bo wcześniej się nim zajmował.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 820

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

 

 

Napisz komentarz »