REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Gaz trujący! Wszyscy zginiecie!

Opublikowano 02 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Uczniów trzech szkół w powiecie żagańskim ewakuowano z powodu maili, jakie wysłał nieznany jeszcze policji dowcipniś. Informował w nich o gazie trującym w budynkach.

W środę, 30 września, maile trafiły na skrzynki Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie, Szkoły Podstawowej w Iłowej oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. Można w nich było przeczytać: „Zagrożenie w budynku. Jest ładunek z gazem trującym. Ewakuujcie wszystkich. Tu chodzi o dzieci”.

– Maila dostaliśmy z adresu bombwars@secmail. pro. Nie wiedziałam, w którym ze szkolnych budynków może być gaz, więc zarządziłam ewakuację uczniów i personelu z obu  – mówi „Regionalnej” Jadwiga Zarzeczna-Rosół, dyrektor szprotawskiej SP nr 1. – W sumie ewakuowaliśmy około pół tysiąca uczniów. Służby przeszukały szkołę. Na szczęście, okazało się, że żadnego trującego gazu w szkole nie ma. Mam nadzieję, że dowcipniś zostanie szybko ustalony i poniesie konsekwencję za tę kosztowną zabawę. Szczególne teraz, gdy w czasach pandemii ewakuacja kilkuset osób nie jest łatwa, ze względu na zachowanie dystansu społecznego.

Policja oraz straż pożarna interweniowały również w szkołach w Iłowej oraz Żaganiu. I tu alarmy okazały się fałszywe. Policja ustala autora maili.

To już druga fala takich fałszywych anonimów we wrześniu. Kilkanaście dni wcześniej maila z informacją o trującym gazie otrzymał Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie.

– Dostaliśmy wiadomość o treści: „Pod boiskiem jest gaz trujący sarin. Wszyscy zginiecie!”. Na szczęście, fałszywą – mówi Andrzej Skawiński, dyrektor ZSZ.

Napisz komentarz »