REKLAMA

Kronika policyjna

Okradli kwiaciarnię w środku dnia

Opublikowano 02 października 2020, autor: jb

Sztuczny fikus beniamin zniknął sprzed kwiaciarni przy placu Słowiańskim w Żaganiu.

Jeżeli chcemy pocieszyć oko ładnym kwiatem w domu, musimy go sobie kupić. W Żaganiu czwórka znajomych postanowiła ułatwić sobie sprawę i… ukradła sprzed kwiaciarni sztucznego fikusa beniamina. Później paradowali z nim po mieście.

Kwiat ukradli około godziny 12:00 w środę, 30 września.

– Mamy sporo wystawionego towaru przed sklepem, staramy się go pilnować. Akurat tak się złożyło, że w tym czasie byłam w pracy sama i w środku robiłam zamówienia. Na początku nawet się nie zorientowałam, że coś się stało – mówi Agnieszka Lewicka, właścicielka Kwiaciarni u Agnieszki przy placu Słowiańskim.

Czwórka znajomych szła ulicą Warszawską. Sprzed sklepu zabrali kwiat, z którym weszli w bramę pomiędzy kwiaciarnią a solarium i podwórzem poszli w stronę ulicy Libelta.

– Przyszła do mnie pani, która z okna budynku naprzeciwko widziała, jak złodzieje zabierają mi fikusa, ale było już za późno, żeby ich znaleźć. Szukaliśmy po okolicy, czy tego kwiatka gdzieś po prostu nie zostawili, ale bez skutku – mówi pani Agnieszka.

Kwiat w sklepie kosztował 160 zł.

– Jesteśmy stratni, zresztą już nie pierwszy raz. Kradną nam choinki, a raz jednego złodzieja sama goniłam po ulicy, gdy zabrał mi wazon ze sztucznymi kwiatami. Najgorsze jest to, że oni ukradli nam tego fikusa w środku dnia, na oczach wszystkich i w ogóle się tym nie przejmowali. Takie mamy teraz czasy – wzdycha A. Lewicka.

Pani Agnieszka liczy na zwrot towaru.

– Może jak złodzieje zobaczą się na nagraniu, to zrozumieją, co zrobili i po prostu oddadzą tego fikusa. Lepsze to, niż tłumaczyć się policji – mówi A. Lewicka.

Pani Agnieszka podpowiada, że skradzionego fikusa złodzieje mogą po prostu zostawić przed kwiaciarnią.

Napisz komentarz »