REKLAMA

Sport

Piast w końcu wygrał

Opublikowano 02 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po czterech remisach piłkarze Piasta Iłowa w końcu wygrali. W sobotę, 26.09., pokonali na własnym boisku Spójnię Ośno Lubuskie 4:2.

Obie drużyny urządziły sobie ostre strzelanie. Na bramkę nigeryjskiego napastnika Ajadi Kamola w 9. minucie goście odpowiedzieli trafieniem Pawła Gurgula trzy minuty później, ale potem do siatki trafiali już tylko iłowianie. Świetny występ zaliczył Ukrainiec, Mykola Czernyszenko, autor dwóch kolejnych trafień dla Piasta. Wprawdzie po przerwie goście postraszyli miejscowych, strzelając w 70. minucie kontaktową bramkę, na 3:2, ale na więcej nie pozwolili im podopieczni Grzegorza Borkowskiego.

– Po czterech remisowych meczach, z których co najmniej dwa powinniśmy wygrać, w końcu udało się zgarnąć całą pulę – ocenił po meczu grę swoich zawodników szkoleniowiec Piasta. – Gramy coraz lepiej, oby tak dalej. Szkoda pogubionych punktów, ale przed nami kolejne trudne spotkania, które chcemy wygrać, aby się utrzymać w IV lidze. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie i skutecznie, za co im dziękuję.

Piast Iłowa – Spójnia Ośno Lubuskie 4:2 (3:1)
bramki: Ajadi Kamola (9. min), Czernyszenko dwie (27 i 90 +2. min), Klisowski (29. min) – Gurgul (12. min), Fabiański (70. min)
Piast: Leńczuk – Paszek, Szczęch, Brzezicki, Słomiński, Ekser, Klisowski (od 80. min Żebrowski), Czernyszenko, Góral, Fernezy, Ajadi Kamola
Napisz komentarz »