Zakończyli sezon

Opublikowano 02 października 2020, autor: Norbert Królik

Zwycięstwem wędkarzy z koła PZW nr 1 w Lubsku zakończył się Młodzieżowy Puchar Okręgu. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 młodych adeptów wędkowania.

W niedzielę, 27 września, na Zalewie Karaś w Lubsku odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Okręgu. W całym cyklu udział wzięło 63 młodych wędkarzy.

W kategorii U-14 wygrał Mikołaj Marciniak z Lubska przed Piotrem Królikiem z Żar i Jakubem Walczakiem z Bobrownik. Czwarty był Krzysztof Ksiuk z Lubska. Największą rybę zawodów złowił Wiktor Grządka z koła PZW nr 8 w Żarach.

W kategorii U-18 najlepszy okazał się Marcel Jędraszak z Nowej Soli. Drugi był Aleksander Omachel z Przyborowa, a trzeci Kacper Karpiński z Zielonej Góry. Czwarte miejsce zajął Oskar Bojkowski z Lubska. Największą rybę zawodów złowiła Klaudia Szczerbata z Lubska.

Najlepsi w MPO 2020

W całym cyklu MPO 2020 w kategorii U-14 wygrał Krzysztof Ksiuk. Drugi był Piotr Królik, trzeci Aleksander Manaj reprezentujący Żary, a czwarty Mikołaj Marciniak.

W kategorii U-18 podium wyglądało tak samo jak podczas ostatnich zawodów, czyli wygrał Marcel Jędraszak przed Aleksandrem Omachelem i Kacprem Karpińskim. Piąte miejsce zajął Oskar Bojkowski.

Najlepszą drużyną okazało się koło PZW nr 1 w Lubsku przed kołem PZW nr 8 Raja w Żarach i kołem z Przyborowa. Kolejne miejsca zajęły koła z Bobrownik, Bytomia Odrzańskiego oraz Krośnieńsko-Odrzański Wędkarski Klub Sportowy.