REKLAMA

Gospodarka

Rozbudują bazę paliw

Opublikowano 02 października 2020, autor: bj

Baza Paliw w Mirostowicach Dolnych zostanie rozbudowana.

Chodzi o dawny Apexim, obecnie spółkę Baza Paliw.

– Firma złożyła stosowne wnioski. Są właścicielami terenu o charakterze leśnym, a zamierzają się tam właśnie rozbudować – tłumaczy Edyta Ciecierska, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Gminy w Żarach.

W związku z tym konieczne jest przekształcenie gruntów leśnych na przemysłowe. Uchwałę o przystąpieniu do zmiany studium zagospodarowania na sesji, 29.09., poparło jednogłośnie 14 radnych, pod nieobecność Przemysława Tomaszewskiego.

Przystąpienie do zmiany studium to pierwszy krok. Potem dopiero urzędnicy będą się mogli zająć opracowaniem stosownego dokumentu. Te procedury wymagają czasu, niekiedy nawet kilku lat.

– Baza Paliwa Sp. z o.o. podpisała długoterminową umowę z koncernem europejskim na usługi logistyczne, w związku z tym obiekt jest modernizowany pod tym kątem. Przede wszystkim wciąż ulepszamy infrastrukturę przeładunkową, operacyjną oraz bezpieczeństwa – tłumaczy Michał Pytko, prezes zarządu.

Jak zapewnia, firma już zwiększa zatrudnienie, a po rozwinięciu współpracy będzie potrzebowała kolejnych pracowników. Firma obecnie zatrudnia około 35 osób.

Ale firma ma wcześniej inne plany.

– Aktualnie opracowujemy nowoczesną instalację do dozowania dodatków koncernowych uszlachetniających paliwo. Powstanie w 1 kwartale 2021 roku. Trwają prace projektowe – informuje M. Pytko.

Napisz komentarz »