REKLAMA

Kronika policyjna

Złapani po latach

Opublikowano 02 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Dwóch złodziei udało się namierzyć żagańskim policjantom po pięciu latach od popełnienia przez nich przestępstw. Jednego zatrzymali kilka dni temu, drugi odsiaduje wyrok za inne sprawy.

Do serii włamań i kradzieży doszło w październiku 2015 roku w miejscowości Długie (gm. Szprotawa). Sprawcy włamali się wówczas do pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz samochodów, kradli wszystko, co wpadło im w ręce. Nie odpuścili także weselnikom.

– Wykorzystując nieuwagę gości weselnych, zabrali z parapetu otwartego okna torebkę damską z zawartością. Usiłowali również ukraść samochód – informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Wówczas nie udało się ich zatrzymać. Dochodzenie zostało umorzone. Mimo to, nad sprawą wciąż pracował kierownik szprotawskich kryminalnych.

We wrześniu tego roku sprawa została podjęta na nowo. Ustalono, że sprawców włamań i kradzieży było dwóch. Zatrzymano 32-latka, który przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Z kolei drugi sprawca – 47-latek – przebywa w więzieniu.

Napisz komentarz »