REKLAMA

Samorząd

Pożarli się o wysypisko

Opublikowano 02 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Szprotawy zarzucili radnym, że nie chcą zająć się samowolą budowlaną, jaką jest wysypisko odpadów pod miastem. Sesja zakończyła się awanturą i wyzwiskami.

Grupa szprotawian twierdzi, że wysypisko w pobliżu miasta jest samowolką budowlaną i powinno zostać rozebrane. Tyle że zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego odpychają od siebie problem, twierdząc, że nie są kompetentni do zbadania sprawy. W tej sytuacji jeden z mieszkańców, Henryk Ostrowski, zwrócił się pół roku temu do radnych o powołanie specjalnej komisji, która zbadałaby legalność wysypiska i w imieniu mieszkańców sama wystąpiła do odpowiednich służb.

Przypomnijmy, Ostrowski, były poseł i zarazem mieszkaniec ul. Podgórnej, położonej najbliżej wysypiska, od kilkunastu miesięcy toczy batalię z urzędnikami. Chce, aby uznali instalację za samowolę budowlaną.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 525

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »