REKLAMA

Samorząd

Czekają na przedszkole

Opublikowano 02 października 2020, autor: jb

W poniedziałek (28.09.) w Małomicach ogłoszono licytację na budowę nowego przedszkola.

Przypomnijmy, że gmina ma już kupioną działkę przy ul. Konopnickiej oraz projekt budynku. Potrzebna była tylko zgoda radnych, by ogłosić przetarg. Burmistrz Małgorzata Sendecka długo musiała ich przekonywać, bo większość radnych chciała przełożyć te plany na przyszły rok.

Ostatecznie radni zgodzili się na to podczas sesji w czwartek, 24.09. Postępowanie dla przedsiębiorców ogłoszono w poniedziałek, 28.09. Firmy, które chciałyby wybudować przedszkole, mogą wziąć udział w licytacji. Zaplanowana jest ona na 10 października

– Licytacja od przetargu różni się tym, że na specjalną platformę internetową zgłaszają się wykonawcy, którzy określają swoje wymagania finansowe dla takiej inwestycji. Każdy siebie widzi. W czasie licytacji, mogą obniżać cenę. Przedsiębiorca wie, do jakiej kwoty może zejść. To nie jest proste postępowanie, ale daje wykonawcom możliwość zmiany zaproponowanej już ceny. Testujemy taki system – mówi burmistrz.

Wstępnie kosztorys prac oszacowano na około 7 mln zł.

– Wszystkie wymagania są już określone w projekcie budowlanym i kosztorysie, parametrów nie można zmienić. Jak się nie uda teraz korzystnie rozstrzygnąć licytacji, to będziemy jeszcze raz próbować. Ale będziemy mieli już ogląd, jakie są ceny i jakie jest zainteresowanie przedsiębiorców – tłumaczy burmistrz.

Napisz komentarz »