REKLAMA

Kultura, Oświata

Dla dzieci pracujących kobiet

Opublikowano 02 października 2020, autor: jb

25 tys. zł od fundacji Dominiki Kulczyk trafi do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gozdnicy.

OPS wziął udział w 8. Konkursie Grantowym Kulczyk Foundation. Do podziału było 250 tys. zł. O dotację mogły się starać inicjatywy realizowane przez kobiety lub takie, których celem jest poprawa sytuacji kobiet i dziewcząt.

Z całej Polski wpłynęło 300 wniosków, nagrodzono 11. OPS w Gozdnicy dostał pieniądze na  „Pogodzenie zawodowego i prywatnego życia kobiet, wynikające z faktu posiadania dzieci”. W mieście ruszy świetlica dla dziewczynek.

– Na początek chodzi o to, by wesprzeć kobiety pracujące w naszym ośrodku w Gozdnicy. Chcemy otworzyć świetlicę dla naszych dzieci, szczególnie dla dziewczynek, kiedy są dni wolne od nauki, godziny dyrektorskie, ferie, wakacje. My wtedy pracujemy, a nasze dzieci nie mają się gdzie podziać. Żeby nie były same w domu, wpadłyśmy na to, żeby zrobić im taką świetlicę – mówi Justyna Socik, kierownik OPS w Gozdnicy.

W OPS pracuje 13 pań, których córki mogłyby korzystać z takiej świetlicy.

– W pierwszej kolejności miałyby do świetlicy trafiać nasze dzieci, a potem chcemy ją otworzyć dla innych dziewczynek, córek kobiet pracujących z naszego miasta. Przykładowo, jak któraś mama będzie jechała poza miasto do pracy, to też będzie mogła zostawić u nas dziecko – mówi J. Socik.

Najpierw trzeba wyremontować salę i ją wyposażyć. Od marca 2021 przewidziane jest zatrudnienie osoby do prowadzenia świetlicy. Świetlica powstanie w budynku OPS na pierwszym piętrze, naprzeciw Klubu Dziecięcego.

Skąd w ogóle pomysł, by starać się o pieniądze od jednej z najbogatszych Polek?

– Obserwuję różne konkursy, gdzie można starać się o dofinansowanie. Piszemy wnioski o dotacje i teraz nam się udało. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówi J. Socik.

Napisz komentarz »