REKLAMA

Kultura, Oświata

Tym razem skromniej

Opublikowano 02 października 2020, autor: jb

Bez uroczystego rozpoczęcia ruszyły zajęcia dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żaganiu. Coroczny Tydzień Seniora skrócono do jednego dnia.

Co roku na zajęcia UTW przychodziło około 200 osób.

– W tym roku zapisało się 146 osób. Jest obawa przed koronawirusem wśród seniorów i to się daje odczuć. Z powodu epidemii nie zrezygnowaliśmy jednak z żadnych zajęć. Choć np. sekcja języka włoskiego nie ruszy z powodu małego zainteresowania – mówi Anna Lipiecka, koordynator działań UTW w Żaganiu.

Na zajęciach wprowadzono nowe zasady sanitarne.

– Trzeba się będzie do nich przyzwyczaić, bo wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie. W salach każdy będzie musiał przebywać w maseczce, obowiązkowa będzie też dezynfekcja rąk. W pomieszczeniach będzie trzymana odległość 1,5-2 metra od kolejnej osoby – mówi Stanisława Szczepanik, przewodnicząca zarządu UTW. – W naszym zespole wokalnym „Pod Różą” zajęcia przenieśliśmy do większej sali i też jesteśmy w maseczkach, choć nie jest lekko. Mamy nową rzeczywistość, do której musimy się dostosować – dodaje.

Jeden dzień

W tym roku nie będzie też tradycyjnego Tygodnia Seniora w Żaganiu ani przekazania nestorom kluczy do bram miasta. Obchody skrócono do jednego dnia w poniedziałek, 5 października.

– Na dziedzińcu pałacu w godz. 12:00-16:00 będzie mała biesiada. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół „Pod Różą”, później kolejni zaproszeni – mówi S. Szczepanik.

Na godz. 17:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego zaplanowano wręczanie odznaczeń dla seniorów za zaangażowanie społeczne na rzecz miasta i seniorów. Dostaną na nie zaproszenie przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji, związków działających dla seniorów.

Napisz komentarz »