REKLAMA

Samorząd

Burmistrz z Maksiem w sądzie?

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Okłamać psa to tak jak okłamać dziecko – mówi żagański radny, Daniel Marchewka. I wytyka burmistrzowi Żagania, że zamknął miejskie przytulisko, a teraz głosował przeciwko budowie schroniska dla zwierząt w Marszowie. Burmistrz już odgraża się sądem. Głos w sprawie zabrał sam Maksiu. Czworonożny mieszkaniec Żagania. Czy to z nim burmistrz spotka się w sądzie?

Maksiu nie wytrzymał. Na profilu fb Daniela Marchewki, byłego burmistrza Żagania, a prywatnie swojego opiekuna, zamieścił list do burmistrza Żagania:

– Jestem psiakiem adoptowanym z żagańskiego przytuliska na ul. Miodowej. Cieszę się, że zostałem adoptowany dzięki temu żyje”. Dużo moich kolegów i koleżanek zawdzięcza życie temu miejscu. Niestety przytulisko zostało zamknięte za Pańskiej kadencji.(…) Zna Pan pewnie Daniela Marchewkę to mój opiekun, on nigdy nie pozwoliłby zlikwidować przytuliska. Ale nie o to mi dziś chodzi. Obiecał Pan po protestach mieszkańców, że w zamian wybuduje schronisko dla zwierząt przy ZZO Marszów. Chwalił się Pan w miesiącach letnich doprowadzeniem do przegłosowania uchwały intencyjnej w tej sprawie. Mój pan szczerze to zanegował, znając Pana sposób działania-odwlekanie spraw i markowanie ich załatwiania. Pan ucieka od problemów (…) No i stało się! (…) PAN BURMISTRZ MIASTA ŻAGAŃ ANDRZEJ KATARZYNIEC GŁOSOWAŁ PRZECIWKO TEJ UCHWALE!!!.

D. Marchewka wątpliwości nie ma – ktoś tu kłamie i działa na szkodę tych, którzy tak jak Maksio, czekali na lepsze życie. Burmistrz Katarzyniec też nie kryje emocji po odezwie Maksia. I straszy sądem.

– Już rozmawiałem z prawnikiem – grzmi burmistrz głośniej, niż Maksiu szczeka.

Już odtrąbił sukces

Przypomnijmy – jeszcze podczas tegorocznych wakacji A. Katarzyniec chwalił się, że dopiął swego i Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie wybuduje schronisko dla zwierząt. 3 września burmistrz ucichł. A to dlatego, że budowa schroniska oddala się. Koszt inwestycji wyceniono na 1 mln 192 tys. zł. Przeciwko niej są Żary, które mają swoje schronisko, więc ich udziały w ZZO musi pokryć pozostałych 14 miast i gmin. Na wrześniowym zgromadzeniu miała zostać podjęta uchwała dotycząca finansowania i utrzymania schroniska. Została odrzucona.

To, że burmistrz Żagania głosował przeciw uchwale, potwierdzili „Regionalnej” wójt gminy Żagań, Leszek Ochrymczuk oraz burmistrz Gozdnicy, Krzysztof Jarosz. Katarzyniec o tym rozmawiać nie chce. Pies ogrodnika czy francuski piesek, co z żarskiej miski podjadał nie będzie?

Byli burmistrzowie jak pies z kotem

Burmistrzowi Katarzyńcowi wpis Maksia bardzo się nie spodobał. I grozi panu Maksia sądem. Bo nie jest przeciwko budowie schroniska, tylko… przedstawionym na wrześniowym zgromadzeniu zasadom. Ot, stara zasada – jak się chce psa uderzyć, kij się znajdzie. A i widmo referendum nerwy burmistrza podsyciło. Były burmistrz z obecnym wieszają na sobie psy. Kto skorzysta?

– Ustawa dotycząca Referendum Lokalnego stanowi, że jeżeli wypowiedzi albo inne formy propagandy i agitacji zawierają nieprawdziwe informacje, zainteresowanemu przysługuje prawo skierowania sprawy do sądu okręgowego ? komentuje zainteresowany wyciszeniem sprawy  Katarzyniec. – Nie jest prawdą to co radny Marchewka napisał. Wynająłem już prawnika, który poczyni stosowne kroki.

Sądu Katarzyniec uchwycił się jak rzep psiego ogona. Kto się wystraszył?

Marchewka sądu się nie boi.

– Na zgromadzeniu pan Katarzyniec głosował przeciwko uchwale dotyczącej finansowana i utrzymania schroniska” ? podkreśla. – „Jak Pan opowiadał o pieskach i kotkach, to zapewniał mieszkańców bijąc się w pierś, jak to mu na nich zależy. To tragiczne i smutne zarazem. Następnym razem niech Pan nas nie okłamuje, bo okłamać psa to jak okłamać dziecko. Post nie ma charakteru agitacji wyborczej. W porządku obrad była uchwała: w sprawie sfinansowania i utrzymania inwestycji schroniska! Jak głosował pan Andrzej Katarzyniec? Uchwała została odrzucona i każdy wie co to oznacza.

Psu na budę szczytny pomysł?

komentarz »
  1. henry 3 października 2020 08:38 - Odpowiedź

    Przypomnieć należy:
    w roku 2011/2012 pan marchewka jako radny miasta ze swoimi POwskimi kolegami w radzie miasta nie pozwolili na inwestycję budowy dla powiatów żagańskiego i żarskiego schroniska dla zwierząt ze strażą dla zwierząt!
    Jak pamiętamy nie pozwalali na NIC i te ich rządy się ciągną i czkawka odbijają ŻAGANIOWI!

Napisz komentarz »