REKLAMA

Kultura, Oświata

Wracają do ławek

Opublikowano 25 września 2020, autor: bj

Przez prawie miesiąc do szkoły chodzili co drugi tydzień. Teraz uczniowie żarskiego Ekonomika wracają do normalnej nauki.

Maturzyści do szkolnych ławek wrócili już od poniedziałku, 21.09., trzecioklasiści i klasy pierwsze – od najbliższego poniedziałku, 28.09., a drugoklasiści – od 5.10.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach odchodzi od nauczania hybrydowego. Polegało na tym, że klasy podzielone były na pół, a poszczególne grupy miały zajęcia w szkole co drugi tydzień. Gdy nie były w szkole, uczyły się w domu, poprzez video konferencje. Wszystko dlatego, że w stosunkowo niewielkim budynku uczy się na co dzień prawie 500 osób. Chodziło więc o to, by zmniejszyć o połowę liczbę uczniów przebywających w szkole.

– Nie spełniam w dalszym ciągu wymogów ministra zdrowia czy głównego inspektora sanitarnego. W nieskończoność jednak nie będziemy tego ciągnęli. Zachorowań nie ma aż tylu, żeby trzeba było to kontynuować – mówi Krzysztof Neska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach.

Nikt nie podpowiadał

Pytamy, czy w tej sprawie dyrektor dostał wytyczne z kuratorium. I czy do szkoły docierały skargi od rodziców, że zdalne lekcje nie spełniają swojej funkcji. Ponoć zawieszał się sprzęt, źle działały kamerki podczas lekcji.

– Mamy to tak zorganizowane, że jeżeli uczniowie mają jakieś problemy techniczne, to nie uczą się w domu, tylko przychodzą do szkoły na normalne zajęcia. Cały czas – zapewnia K. Neska. I dodaje: – Zresztą uczniowie też już chcą wrócić.

Uczniowie muszą nosić maseczki, gdy wchodzą do szkoły, także na korytarzach.

– Zostanie też uruchomione dodatkowe wyjście do szkoły – tłumaczy K. Neska.Ale to nie wszystko: – Staramy się tak układać plan, by uczniowie mieli kilka lekcji danego przedmiotu pod rząd i by jak najdłużej pozostawali w jednej klasie. Co innego przedmioty zawodowe, te muszą się odbywać w przeznaczonych do tego celu gabinetach – kończy K. Neska.

Napisz komentarz »