REKLAMA

Praca

Dzielą pieniądze

Opublikowano 25 września 2020, autor: jb

Osoby niepełnosprawne lub te, które chcą zatrudnić niepełnosprawnych, wnioski do Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu o dotacje mogą składać tylko do końca września.

W żagańskim PUP można się starać o 20 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kolejne 20 tys. zł może iść na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. 

PUP w Żaganiu wstrzymał za to nabór wniosków od pracodawców o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego. Do czasu rozliczenia złożonych już wniosków, nabór nie będzie wznawiany, bo nie wiadomo, czy zostaną pieniądze.

Przyjmowania wniosków nie wstrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Żarach. Dodatkowo, do 15 października ma aktywny nabór w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pierwszeństwo będą miały te osoby, które wracają do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem, osoby po 45 roku życia, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby, które minimum 15 lat pracowały w warunkach szkodliwych, a także firmy, które chcą szkolić pracowników w związku z rozwojem technologii. Za priorytetowe uznaje się też szkolenia w zawodach deficytowych. W naszym regionie są to m.in. pielęgniarki, lekarze, kierowcy, kosmetyczki, fryzjerzy, mechanicy, dekarze, piekarze, spawacze i samodzielni księgowi.

Napisz komentarz »