REKLAMA

Sport

Srebro Wiki

Opublikowano 02 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Zawodnicy Żarskiego Klubu Sportów Walki rywalizowali o medale w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule low kick (tzw. niskie kopnięcia).

W mocno obsadzonym turnieju w Starachowicach wzięło udział 350 zawodników i ponad 90 klubów z całej Polski. Żarski Klub Sportów Walki reprezentowały dwie zawodniczki.

W kategorii junior starszy (powyżej 70 kg) Wiktoria „Wiki” Świątkiewicz, po świetnej wygranej w półfinale już w pierwszej rundzie, w finale uległa na punkty i skończyła mistrzostwa ze srebrnym medalem. 

W kategorii junior starszy (poniżej 60 kg) w ćwierćfinale Laura Derej spotkała się z późniejszą finalistką.

– Po dwóch rundach przewagi zabrakło wykończenia i w trzeciej rundzie straciła całą zdobytą przewagę, ostatecznie przegrywając na punkty – opowiada jej trener, Dawid Polok. –   Sama formuła low kick nie jest dla nas preferowaną, a start potraktowaliśmy jako przetarcie po długiej przerwie. Mistrzostwa, w których uczestniczyło najwięcej w historii zawodników, stały na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy medal wywalczony przez Wiki. Dziękujemy również klubowi Cross & Fitness – Rezler Team za pomoc w przygotowaniach naszych sportowców do zmagań. 

Napisz komentarz »