REKLAMA

Kronika policyjna

Dopadł pijanego kierowcę

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagański policjant po służbie zatrzymał 40-letniego pijanego kierowcę.

Kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli w czwartek, 17 września, uciekając przed radiowozem w Miodnicy (gm. Żagań). Policja chciała go zatrzymać, bo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Podczas pościgu, volkswagen zjechał z głównej drogi, w stronę lasu, w kierunku Brzeźnicy.

O pościgu dowiedział się dzielnicowy żagańskiej jednostki, asp. szt. Artur Sikora. Mimo że był po służbie, postanowił wspomóc swoich kolegów.

– Dzielnicowy otrzymał informację od jednego z mieszkańców Brzeźnicy, że w tej miejscowości widziani byli trzej mężczyźni, którzy szukali transportu do Żagania – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Policjant podejrzewał, że mogą to być właśnie osoby, które jechały volkswagenem. Poinformował o tym dyżurnego, który na miejsce skierował patrole. Po chwili w Brzeźnicy A. Sikora wspólnie z żagańskimi policjantami zatrzymał 40-letniego mężczyznę, który próbował ukryć się w zaroślach w pobliżu cmentarza. Był nietrzeźwy, miał ponad pół promila alkoholu.

Sikora odnalazł również volkswagena. Wspólnie ze strażakiem OSP z Brzeźnicy znalazł go w pobliskim lesie.

– Tablice rejestracyjne należały do innego samochodu. Osobówka została zabezpieczona na policyjnym parkingu. 40-letni mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia drogowe – dodaje rzeczniczka żagańskiej policji.

Napisz komentarz »