REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Piękna żaranka

Opublikowano 25 września 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Wanessa Hejmanowska (18 l.) z Żar została uznana za jedną z najpiękniejszych nastolatek w województwie. Marzy o karierze modelki. Wanessa zdobyła tytuł Miss Nastolatek Internautów Ziemi Lubuskiej!

Wanessa wystartowała w konkursie Miss Ziemi Lubuskiej. Jest uczennicą 3 klasy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach. Ma dwóch młodszych braci – Aleksa (15 l.) i Leona (3 l.). Rodzice, Patrycja i Jarosław, bardzo wspierają córkę w realizowaniu siebie. Wanessa wystartowała w konkurencji dla nastolatek, w której zmierzyła się z 15 dziewczynami z województwa. Znalazła się w ósemce najlepszych, dzięki czemu pod koniec października będzie mogła zawalczyć o tytuł najpiękniejszej nastolatki kraju.

Finał konkursu Miss Ziemi Lubuskiej odbył się w Zielonej Górze w niedzielę, 20.09. Aby wziąć w nim udział, trzeba mieć między 14 a 27 lat, mierzyć przynajmniej 167 cm, być panną i mieć polskie obywatelstwo. Konkurs jest zaliczany do jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów piękności. Zdobycie w nim wyróżnienia otwiera drzwi do konkursu Miss Polski.

„Regionalna”: Skąd pomysł na start w konkursie piękności?

Wanessa Hejmanowska: Decyzja była bardzo spontaniczna, ponieważ informację o castingu zobaczyłam niedługo przed rozpoczęciem konkursu. O modelingu myślałam od dłuższego czasu, lecz nie wiedziałam, gdzie postawić pierwszy krok. Stwierdziłam, że ten konkurs może być początkiem przygody. Rodzina i znajomi byli zaskoczeni, ponieważ na co dzień byłam nieśmiała i zamknięta w sobie.

Jak wyglądały przygotowania?

W naszym przypadku, z powodu pandemii, nie miałyśmy zbyt dużo przygotowań grupowych. Niestety, ominęło nas wiele ciekawych spotkań, które były planowane. Każda z dziewczyn działała na własną rękę i uważam, że świetnie dałyśmy radę.

Stosujesz jakaś dietę, uprawiasz sport?

Nie stosuję diety, jem wszystko, na co mam ochotę, w odpowiednich ilościach. Natomiast piję dużo wody, a napoje słodzone piję tylko raz na jakiś czas. Sport jest nieodłącznym elementem mojego życia. Od najmłodszych lat aktywność fizyczna towarzyszy mi w różnej postaci. Aktualnie w wolnym czasie chodzę na siłownię, spacery czy jeżdżę na rowerze. Uprawiam sporty zimowe.

Jakie są sekrety urody i stylu miss?

Ubieram się w to, co mi się podoba, w czym dobrze się czuję i na co mam ochotę danego dnia. Nie mam określonego stylu. Na co dzień nie używam wielu kosmetyków, jedyne, czym się maluję, to tusz do rzęs, mocniejsze makijaże robię okazjonalnie. Bardziej stawiam na pielęgnację, lubię maseczki i czasami korzystam z zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak odpoczywasz?

Bardzo dużo czasu spędzam z chłopakiem. Często spacerujemy, oglądamy filmy, seriale. Kiedy mam więcej wolnego czasu, najchętniej wyjeżdżam, kocham zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Plany na przyszłość?

Jeśli miałabym możliwość rozwijać się w kierunku modelingu, na pewno bym z tego skorzystała, ponieważ bardzo mi się to spodobało. W tym momencie traktuję to jako nowe doświadczenie, przygodę. Teraz myślę o skończeniu szkoły, jestem w 3 klasie liceum.

Napisz komentarz »