REKLAMA

Samorząd

Przywróceni do łask burmistrza

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po wyjściu z aresztu, burmistrz Mirosław Gąsik nie ustaje w przywracaniu swoich porządków w szprotawskim Ratuszu. Do łask wrócili urzędnicy zdegradowani lub zwolnieni przez jego poprzedniczkę, Ewę Gancarz.

Przypomnijmy, podczas pobytu Gąsika w areszcie, p.o. burmistrza Ewa Gancarz przeprowadziła zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta, degradując jego najbliższych współpracowników. Intratne posady stracili Maciej Boryna – naczelnik wydziału gospodarki i rozwoju oraz Dorota Grzeszczak – naczelnik wydziału oświaty i spraw obywatelskich. Pierwszy został szeregowym specjalistą ds. turystyki, druga – inspektorem w wydziale oświaty.

Grzeszczak została wiceburmistrzem już kilka dni po powrocie burmistrza do Ratusza (z pensją ok. 7 tys. zł), Boryna musiał czekać na awans do tego tygodnia. W ramach kolejnej już reorganizacji Urzędu Miasta, został kierownikiem ds. promocji i przedsiębiorczości (z pensją ok. 7 tys. zł).

Stanowiska zachowali pozostali, mianowani przez Gancarz kierownicy: Jan Litwinka – ds. inwestycji i ochrony środowiska oraz Piotr Wciórka – ds. gospodarki i rolnictwa.

Stanowisko kierownika wydziału administracyjno-organizacyjnego straciła za to Małgorzata Pachurka, której obowiązki przejęła Iwona Prokop. Przypomnijmy, Prokop tydzień temu wygrała konkurs na stanowisko sekretarza gminy (w grudniu ubiegłego roku zwolniła ją E. Gancarz). Sekretarz zarabiać będzie tyle samo, co przed zwolnieniem, czyli ok. 9 tys. zł miesięcznie.

– Pani Pachurka wróciła do kierowania biurem Rady Miasta i będzie podlegać pod panią sekretarz – wyjaśnia M. Gąsik.

Kierownikiem wydziału edukacji, promocji i spraw społecznych nie jest już Małgorzata Serafin, która teraz będzie zastępcą Boryny w nowym wydziale.

Przypomnijmy, że wcześniej pracę stracili skarbnik Jadwiga Nowak (zastąpiła ją Małgorzata Małolepsza z pensją ok. 7 tys. zł) oraz sekretarz Sylwester Chocholski (był zatrudniony na 1/5 etatu, do 15 września).

Napisz komentarz »