REKLAMA

Kronika policyjna

Komornik oskarżony

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Nawet 10 lat więzienia grozi żagańskiemu komornikowi, Zbigniewowi Z., za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę ponad pół tysiąca osób.

Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia (18 września), wieńczący ponad roczne śledztwo zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. Zbigniew Z., który żagańską kancelarię prowadził blisko 30 lat, jest oskarżony o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz przywłaszczenie cudzego mienia.

– Oskarżonemu komornikowi zarzuca się, że w okresie od 17 lutego 2017 r. do 24 stycznia 2018 r. w Żaganiu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pełniąc funkcję komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żaganiu, jako funkcjonariusz publiczny nie dopełnił swoich obowiązków – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. – Komornik przywłaszczył powierzone mu wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych w łącznej kwocie 2 mln 290 tys. 456,83 zł.

Przypomnijmy, policjanci aresztowali Zbigniewa Z. w maju ubiegłego roku, w jego mieszkaniu. Z początkiem ubiegłego roku żagański komornik został zawieszony w swoim zawodzie, po tym jak nieprawidłowości w jego kancelarii wykazała kontrola poznańskiej Izby Komorniczej. W lutym tego roku, wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 80 tys. zł, po ośmiu miesiącach odsiadki. Teraz czeka na proces.

Napisz komentarz »