Młodzi wymiatają

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Siedem medali wywalczyli szprotawscy lekkoatleci w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Zgorzelcu.

Dzięki tym świetnym wynikom, wszyscy wychowankowie Uczniaka zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików w Słupsku (26-27 września). Złote medale wywalczyli: Michał Pigdanowicz w rzucie dyskiem (46.43) i Hubert Trościanka w rzucie oszczepem (44.70). Dwa krążki zdobył Dylan Karczewski: srebrny w rzucie dyskiem (43.51) i brązowy w rzucie młotem (34.41). Brąz w rzucie dyskiem wywalczyła Paulina Kominek (33.22). Dwa srebra zdobyli biegacze –  Igor Kotwicki na dystansie 2000 m i Daniel Nowak – na 600 m.

– Cieszą udane starty, tym bardziej, że wszyscy nasi reprezentanci byli o rok młodsi od rywali w swoich kategorii – ocenia Zygmunt Szwarc, trener Uczniaka.