REKLAMA

Kultura, Oświata

Wspomnień czar

Opublikowano 25 września 2020, autor: jb

51 lat po ukończeniu szkoły spotkali się absolwenci Liceum Pedagogicznego w Lubsku.

Uroczystość zorganizowano w piątek, 18 września.

Liceum Pedagogiczne w Lubsku działało w latach 1954 – 1970 i było ostatnią zamkniętą szkołą tego typu w Polsce.

Na zjazd wybrali się uczniowie klas A i B z rocznika 1964-1969, przyjechało ponad 30 osób – z Lubska, Żar, Żagania, Szprotawy, Gliwic, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubelskiego.

Absolwenci najpierw spotkali się przed budynkiem swojej dawnej szkoły (obecnie jest to budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych), oglądali tablicę pamiątkową, a potem świętowali w Lubskim Domu Kultury.

Na spotkanie dojechał także były nauczyciel plastyki, Andrzej Bagiński. Dla nauczycieli, Alicji Bucholskiej (język polski), Stefana Dąbrowskiego (historia), Piotra Matkowskiego (gra na instrumencie), przygotowano pamiątki z podziękowaniami. Absolwenci złożyli też kwiaty na grobach nauczycieli: Teresy Hrubon, Michała Buczyńskiego, Rudolfa Bywalca, Lucjana Grzei, Emilii Bagińskiej.

– To była fantastyczna okazja do wspomnień. Byliśmy bardzo zgraną młodzieżą, szanowaliśmy nauczycieli, którzy świetnie przygotowali nas do tego zawodu. Takie spotkanie to dla nas powrót do czasów młodości – mówi Zofia Zawadzka z Żagania, absolwentka. Organizatorkami zjazdu, oprócz Z. Zawadzkiej, były Irena Czarnecka i Bożena Manik.

komentarz »
  1. Danuta 8 grudnia 2020 15:07 - Odpowiedź

    P. profesor Grzeja był moim wychowawcą w latach 1957-8,uczył tez rosyjskiego. Rudek Bywalec był moim znajomym ,podobnie jak i teresa Hruboń. U Bohdana Hrubonie leczyłam zęby.Dziś jestem już osobą w podeszłym wieku ale Lubsko i zmarłych wspominam b. serdecznie

Napisz komentarz »