REKLAMA

Sport

Ale emocje!

Opublikowano 25 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Siedem goli, dwie bramki samobójcze, dwie czerwone kartki i szarpanina na boisku. Wielkie emocje towarzyszyły meczowi Czarnych Żagań 1957 Women z Vielgovią Szczecin (4:3).

Żagańskie piłkarki zainaugurowały sezon w IV lidze meczem ze szczeciniankami w niedzielę, 20 września. W tym sezonie, będzie to dość kadłubowa liga, bo licząca zaledwie cztery drużyny. Czarne są faworytkami i chcą powalczyć o awans. Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Karpińskiego pokazał, że te plany nie są bezpodstawne. Żaganianki już do przerwy prowadził 4:0, po hat – tricku Dominiki Chabiniak i golu Ewy Sawickiej. Wydawało się, że w drugiej odsłonie Czarne pójdą za ciosem i zdobędą kolejne bramki. Nic z tych rzeczy.

– Na drugie 45. minut dziewczyny wyszły zbyt pewne siebie. Wystarczyły dwa nieporozumienia w obronie, aby stracić gole po samobójach. Trzeciego rywalki zdobyły z rzutu karnego, jakiego sędzia podyktował po faulu w polu karnym – mówi Wojciech Martyniak, trener MKS-u. – My mieliśmy kolejne sytuacje, ale na przeszkodzie stawały albo słupki, albo poprzeczki. Na dodatek, sędzia nie podyktował nam rzutu karnego po ewidentnym faulu gorzowianki na szarżującej w polu karnym Ewie Sawickiej. Takie sędziowanie to skandal, czego dowodem był brak podpisania pomeczowego protokołu sędziowskiego przez oba sztaby szkoleniowe.

W ostatnich minutach zaiskrzyło na boisku. Za uderzenie żagańskiej piłkarki zawodniczka Vielgovii została ukarana czerwoną kartką.

– Boisko musiała również opuścić Dominika Chabiniak, która stanęła w obronie koleżanki z zespołu. Sędzia uznał, że wymachując rękoma, uderzyła piłkarkę gości i ją również ukarał czerwoną kartką – dodaj szkoleniowiec żaganianek.

Tym samym Chabiniak nie zagra w najbliższym spotkaniu Czarnych w Lubsku z Budowlanymi (sobota, 26 września, godz. 12:00).

MKS Czarni Żagań 1957 Women – Vielgovia Szczecin 4:3 (4:0)
bramki: trzy Chabiniak (25, 31 i 33. min), Sawicka (15. min)
MKS Czarni Żagań 1957 Women: Jarowicz – Lisowska, Olszowska, Anita Biniecka, Adriana Biniecka, Sawicka, Sikorska, Ganczar, Strugaru, Chabiniak oraz Szozda i Drozdek
Napisz komentarz »