REKLAMA

Komunikacja

Wrócili na Zielonogórską, ale do końca daleko

Opublikowano 18 września 2020, autor: Norbert Królik

Firma Tandem z Żagania wróciła do prac przy przebudowie ul. Zielonogórskiej w Żarach. O szybkim zakończeniu robót nie ma jednak mowy. Utrudnienia potrwają do przyszłego roku.

Żarscy urzędnicy przygotowali zmiany w budżecie, z których wynika, że remont ulicy Zielonogórskiej przeciągnie się do 2021 roku. W przyszłym roku na ten cel ma być wydatkowane jeszcze ponad 2 mln zł. Łącznie remont ma kosztować ponad 10 mln zł.

Z remontem związane są utrudnienia w komunikacji. Wśród ulic, które są najbardziej obciążone objazdami jest ul. Drzymały, której mieszkańcy skarżą się na hałas i pękające ściany w starych przedwojennych domach. Do tego dochodzą przejeżdżające ciężarówki, które nie stosują się do zakazów.

Chcą otworzyć Poznańską

Problem częściowo mogłoby rozwiązać otwarcie ulicy Poznańskiej na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Skarbowej, któremu sprzeciwiała się Danuta Madej, burmistrz Żar. Pod wpływem protestów mieszkańców ul. Drzymały, którzy nawet zagrozili zablokowaniem drogi urzędnicy zmienili zdanie i dążą do otwarcie ul. Poznańskiej dla ruchu samochodów osobowych.

– Jest wola otwarcia ul. Poznańskiej. Do końca września ma być wykonana organizacja ruchu uwzględniająca jej otwarcie. Musi się wypowiedzieć między innymi policja. Jeżeli nasze założenia zostaną zaakceptowane ruch ulicą Poznańską będzie mógł się odbywać – mówi Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w żarskim urzędzie miasta.

Urzędnicy założyli, że ul. Poznańską ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od al. Jana Pawła II w kierunku ul. Skarbowej. Dopuszczony miałby być przejazd samochodów do 3,5 tony o wysokości do 3,6 m.

Napisz komentarz »