REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Będą w Kunicach i na jarmarku

Opublikowano 18 września 2020, autor: Norbert Królik

Ponad 2 tys. podpisów brakuje pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Danuty Madej, burmistrz Żar. Podpisy będą zbierane do połowy października.

Grupa referendalna, której pełnomocnikiem jest Anna Przydatek, zbiera głosy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania D. Madej ze stanowiska burmistrza Żar. Do tej pory zebrano około 600 podpisów pod tą inicjatywą. To jednak o ponad 2 tys. podpisów za mało, żeby wniosek mógł być skuteczny. Zwolennicy referendum jednak się nie poddają i starają się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Żar.

Potrzebują podpisów

– Wiele osób z nami rozmawia. Wskazują na różne problemy w mieście, które nie są rozwiązywane przez panią burmistrz. Ale w tym momencie najważniejsze są podpisy, bo bez nich mieszkańcy Żar nie będą mogli się wypowiedzieć w referendum, czy chcą odwołania pani burmistrz – zauważa Rafał Szymczak, regionalista i historyk.

Jak informują członkowie komitetu, w piątek (18.09) podpisy mają być zbierane przy Dino przy ul. Grunwaldzkiej w Kunicach. W sobotę członkowie grupy referendalnej będą przy Ratuszu podczas jarmarku oraz przy sklepie Netto na ul. Katowickiej. Również w niedzielę będzie można złożyć podpisy w centrum Żar. Na przyszły tydzień zaplanowano również zbieranie głosów przy Biedronce na ul. Okrzei oraz na osiedlu muzyków.

Referendum odbędzie się, gdy komitet zbierze 2 tys. 800 podpisów mieszkańców Żar.

Napisz komentarz »