REKLAMA

Kronika policyjna

Cmentarne hieny

Opublikowano 18 września 2020, autor: M. Kozarowicz

Perfidni złodzieje nie mieli za gorsz szacunku do zmarłych. Ukradli przęsła płotu z cmentarza w żarskich Kunicach.

Bezczelni złodzieje ukradli przęsła ogrodzenia kunickiego cmentarza komunalnego. Wartość szkół wyliczono na 5 tys. zł. Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę. (12/13.09).

Ciemną nocą

Złodzieje byli dobrze przygotowani. Cmentarz w Kunicach położony jest pod lasem, najbliższe domy stoją kilkadziesiąt metrów dalej. Praktycznie nic z nich nie widać przez gęsto rosnący las.

– To zwyczajne chamstwo i szczyt bezczelności. Już nie ma żadnego szacunku? Złodzieje dobrze wiedzieli, co i skąd kradną – złości się Edyta Gajda, radna z Kunic – Uważam, że to musieli być ludzie z okolicy. Obcy się tu nie kręcą. Cmentarz jest na uboczu – dodaje

Przęsła, choć wyglądem przypominały standardowe metalowe, jakie można kupić w każdym sklepie budowlanym, były od nich zdecydowanie wyższe i szersze.

– Byli dobrze przygotowani, odkręcili wszystkie przęsła, tylko nie starczyło im czasu, by je wszystkie zabrać. Te, które zostały, zostały zabezpieczone. Mam nadzieję, że policji uda się ustalić, kto okradł cmentarz – dodaje E. Gajda

Żarska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Napisz komentarz »